Padomi kokapstrādes tehnikas izvēlē

Kā izvēlēties piemērotāko frēzi vai ēveli?

Jaunas vai lietotas kokapstrādes frēzes vai ēveles aprīkojuma iegāde

Patiešām laba un kvalitatīva koka frēze vai ēvele, kas tiek pareizi izmantota un kopta, var kalpot pat vairākus desmitus gadu. Tas ir pirkums uz mūžu, kas jāuztver nopietni un tādēļ ir nepieciešams uzzināt pēc iespējas vairāk informācijas un apzināt visas izvēles iespējas. Šajā rakstā Jūs uzzināsiet pāris svarīgākos aspektus un iespējas, kuras vērts apsvērt pirms jaunas vai lietotas kokapstrādes frēzes vai ēveles aprīkojuma iegādes.

Baļķu izmērs un vēlamais frēzēšanas garums

Pirmais, ko vajadzētu darīt pirms jaunas vai lietotas kokapstrādes frēzes vai ēveles aprīkojuma iegādes, noskaidrot un saprast kādi, cik lieli un kādā apjomā plānots kokus frēzēt vai ēvelēt, no kā atkarīga arī izvēle par nepieciešamās kokapstrādes iekārtas jaudu. Katrai frēzēšanas un ēvelēšanas līnijai ir noteikts baļķu garums, kādu tā var apstrādāt. Ja paredzat, ka nākotnē būs vajadzība apstrādāt lielāka garuma baļķus, pārliecinieties, ka esat izvēlējies tādu zāģēšanas iekārtu, kurai ir iespējams pievienot pagarinājumus.

Zāģēšanas iekārtas lietošanas biežums un jaudas izvēle

Ir svarīgi vai zāģēšanas iekārta tiks izmantota ar mazu noslodzi tikai maziem projektiem, vai gluži pretēji – ievērojamu apjomu koka izstrādājumu pasūtījumu veikšanai. No tā atkarīgs, cik jaudīgs motors būs vispiemērotākais Jūsu vajadzībām. Ja svarīga ir produktivitāte, ieteicams izvēlēties frēzi vai ēveli ar pēc iespējas lielāku zirgspēku motoru, kas apjomīgu baļķu kravas frēzēšanu padarīs ievērojami ātrāku un efektīvāku.

Manuāli darbināmas zāģēšanas iekārtas ir laba un izdevīga alternatīva neliela apjoma zāģmateriālu ražošanai, taču komerciālos nolūkos efektīvākas būtu hidrauliskās kokmateriālu zāģēšanas iekārtas. Pastāv iespēja iegādāties arī tādu frēzēšanas iekārtu, kura ir manuāli darbināma, taču, nepieciešamības gadījumā, ar attiecīgiem palīglīdzekļiem, iespējams to pārveidot par hidrauliski darbināmu iekārtu.

Kokmateriālu iekraušana

Kad atbilstošā zāģēšanas iekārta ir atrasta, ir vērts padomāt par veidu, kā baļķi tiks iekrauti uz iekārtas. Ja Jums jau ir frontālais iekrāvējs smagiem apaļkokiem, Jums vairs nav par ko uztraukties, taču, ja nē, iesakām apsvērt iespēju par tāda iekrāvēja iegādi. Viena no iespējām ir to izdarīt pašam ar rampas un vinčas sistēmu, un to sauc par manuālu frēzbaļķu iekraušanas sistēmu, vai arī izvēlēties mazāk darbietilpīgu metodi, kā, piemēram, hidraulisko baļķu iekrāvēju.

Pieņemot gala lēmumu, apsveriet visas iespējas un vajadzības, kā arī plusus un mīnusus. Neatkarīgi no tā, vai Jūsu noskatītā frēzēšanas vai ēvelēšanas iekārta ir jauna vai lietota, vienmēr ir vērts ieguldīt un izvēlēties augstas kvalitātes kokrūpniecības iekārtas no uzticamiem ražotājiem, lai iegūtu maksimālu atdevi gadiem ilgi arī pēc iegādes.

Ja nepieciešama palīdzība kokapstrādes tehnikas izvēlē, Swedabo.lv profesionāļu komanda būs gatava sniegt tieši Jums atbilstošākos risinājumus un ieteikumus tehnikas izvēlē. Swedabo.lv ir rūpnieciskās kokapstrādes tehnikas pārdošanas platforma, kas piedāvā dažāda veida un tipa frēzes, ēveles un zāģēšanas līnijas.

Related Posts